top of page

28 Ağu Çar

|

Thiruvananthapuram

Hindistan Kerala Ayurveda Kampı

Hindistan Kerala Ayurveda Kampı
Hindistan Kerala Ayurveda Kampı

Saat ve Yer

28 Ağu 2024 12:00 – 06 Eyl 2024 12:00

Thiruvananthapuram, Kovalam, Chowara, PO, Adimalathura, Thiruvananthapuram, Kottukal, Kerala 695501, Hindistan

Etkinlik Hakkında

“Bu etkinliğimiz Segon Turizm Seyahat Acantası ile birlikte düzenlenmektedir”

NAMASTE!

Ayurveda, kaynağı M.Ö. 7. yüzyıla dayanan, insanı bir bütün olarak değerlendiren, zamansız ve arıtılmış bir rehberlik sunan Hint geleneksel tıp bilimidir. Ayurveda uzun zaman sağlıklı olarak yaşama sanatıdır.

Bu yaşam bilimini şifasını, Kerala’da bulunan en otantik ve köklü ayurvedik tedavi merkezlerinden biri olan

Soma Manaltheeram Ayurveda Beach Village de tecrübe etmek üzere İzmir Karuna Yoga Merkezi olarak birlikte yola çıkıyoruz.

Konaklamamız süresince hem bize sunulan günlük ayurvedik ritüellere sadık kalacağız, hem de Hint kültürünü, Kerala’yı ve okyanusu keşfedeceğimiz fırsatlara sahip olacağız.

Havayolu şirketi seçimini size bırakıyoruz, kamp başlangıç ve bitiş tarihine uyabilmeniz için seçebileceğiniz uçuş alternatiflerini de sizinle paylaşıyoruz.

Genel Koşullar:

28 Ağustos – 6 Eylül 2024
Rezervasyonunuzun kesinleşmesi için rezervasyon bedelinin %50’sini ön ödeme olarak yapmanız gerekmektedir.

Konaklama paketi içeriği haricinde yapılacak tüm kişisel harcamalar, rezervasyon paketi haricinde tesiste sunulan diğer özel ayurvedik uygulamalar ve tedaviler, talep edilecek ekstra turlar ve etkinlikler fiyata dahil olmayıp tesis tarafından ekstra ücretlendirilecektir.

Fiyat:

İki kişilik odada kişibaşı 1550 euro Kerala’da Ayurveda Yoga Tatili –Paket İçeriği

* 9 gece iki kişilik odalarda konaklama

* Ayurvedik diyete uygun kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri

* Ayurvedik konsültasyon

* Her gün ayurvedik bir uygulama (90 Dakika)

* Her gün sabah yoga seansı

* Trivandrum Uluslar arası Havaalanı’ndan otele gidiş-dönüş transfer

* Günbatımı Tekne Turu

* Yarım gün Trivandrum şehir turu

* Kanyakumari turu

* Yerel Klasik Dans Gösterisi

* Teorik Ayurveda dersi

* Ücretsiz wi-fi

* Kütüphane, yüzme havuzu, yoga salonu, spor salonu kullanımı

* Odalarda çay-kahve makinesi

* Odalarda bitkisel su

* Kanya Kumari Gezi planı

*  10.00 - hareket ediş

*  11.00 - Padmanabhapuram Palace

*  Kalkulam Sarayı olarak da bilinen Padmanabhapuram Sarayı, Hindistan'ın Tamil Nadu eyaletinin Kanyakumari bölgesindeki Padmanabhapuram'da bulunan bir Travancore dönemi sarayıdır.

*  13.00 - yemek

* 14.00 - Vivekananda rock statue

* Vivekananda Kaya Anıtı, Hindistan'ın en güney ucu olan Kanyakumari'de bulunan bir anıt ve popüler bir turistik mekandır. Anıt, Vavathurai ana karasının yaklaşık 500 metre uzağında bulunan iki kayadan birinin üzerinde duruyor. Kayanın üzerinde aydınlanmaya ulaştığı söylenen Swami Vivekananda'nın onuruna 1970 yılında inşa edilmiştir. Efsanelere göre Tanrıça Kanyakumari (Parvathi), Lord Shiva'ya bağlılıkla tapas yaptığı yer burasıydı. Ziyaretçilerin meditasyon yapması için anıta Dhyana Mandapam olarak bilinen bir meditasyon salonu da eklenmiştir. Mandapanın tasarımı, Hindistan'ın her yerinden farklı tapınak mimarisi tarzlarını içermektedir. Kayalar, üç okyanus olan Bengal Körfezi, Hint Okyanusu ve Umman Denizi'nin buluştuğu Laccadive Denizi ile çevrilidir. Anıt iki ana yapıdan oluşuyor: Vivekananda Mandapam ve Shripada Mandapam.

*  17.00 - Thanumalayan Tapınağı

*  Thanumalayan Tapınağı, diğer adıyla Sthanumalayan Tapınağı, Hindistan'ın Tamil Nadu eyaletinin Kanyakumari bölgesindeki Suchindram'da bulunan önemli bir Hindu tapınağıdır. Kerala Hindu kültürünün saygı duyduğu 108 shiva tapınağından biridir, ancak bu tapınak şu anda Kanyakumari Bölgesi'nin Travancore'dan Tamil Nadu ile birleştirildiği Tamil Nadu'dadır. Thanumalayan Tapınağı, Stanumalaya adının Trimurtis'i ifade etmesi nedeniyle Hinduizm'in hem Şaivaite hem de Vaishnavite mezhepleri için önemlidir; "Stanu" Şiva anlamına gelir; "Mal" Vişnu anlamına gelir; "Ayan" ise Brahma anlamına gelir.

*  19.00 - dönüş

* Hava şartlarına göre programda oynamalar olabiliyor( muson yağmurları)

*

* *** NOT: Şerife Karahançer, kamp sonunda Türkiye’ye dönmeyecek ve kendisi için Hindistan’da kişisel bir inzivaya katılacaktır. Eğer kendi kendinize ya da grup arkadaşları ile seyahatinizi uzatmak isterseniz AirArabia üzerinden dönüş biletini değiştirerek kendinize göre dönüş planı belirleyebilirsiniz

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page